Aurora Hut iglu sijaitsee keskellä Nuorgamin tuntureita, lähellä Tenojokea. Täällä nukut omassa rauhassasi luonnon keskellä. Sopii 1-2 henkilölle.
Iglussa on suuret ikkunat, joista voit katsella revontulia, tähtitaivasta tai kesän yötöntä yötä. Porot ja muut tunturin eläimet kävelevät iglun ulkopuolella. Vieressä virtaa puro ja lähistöllä on myös tunturilampia, joista voit kalastella. Iglusta käsin pääset suoraan luontoon joko jalkaisin, hiihtäen tai läskipyörällä, joita voit vuokrata kauttamme. Talvella lumikengät kahdelle henkilölle kuuluu majoituksen hintaan. Tunturisuksia vuokrattavissa.
Iglussa on parisänky, oma wc, kaasuhella, ruokakylmiö, pieni ruokailupöytä, hiiligrilli, terassi ulkokalusteineen, wifi, kännykän latauspisteet, valaistus, lämmitys jne. Tarvittaessa lattialla tilaa yhdelle lapselle lisämaksusta.
Tule kokemaan elämysten yö tässä uniikissa majoituksessa!
Huom. Allergiaystävällisyyden vuoksi emme voi ottaa igluumme lemmikkejä.
Kausi 1: 17.4.-31.10. 230e/yö
Kausi 2: 1.11.-16.4. 290e/yö
Toiminto ei ole käytössä, koska olet kieltänyt evästeiden käytön tähän tarkoitukseen. Muuta valintojasi evästeasetuksista.
Aloita klikkaamalla Rekisteröidy-linkkiä sivun yläreunassa, anna sähköpostiosoitteesi ja viimeistele rekisteröityminen sähköpostiin saamasi linkin kautta. Sähköpostiosoite toimii jatkossa käyttäjätunnuksenasi.
Tämän jälkeen voit vastaanottaa maksuja tilillesi. Vuokraaja maksaa varauksen Nettimaksulla, joka on Nettivuokrauksen oma, luotettava maksutapa. Lue lisää Nettimaksusta.
Täytä ilmoituksen kuvausteksti huolella ja panosta valokuviin. Lue vinkit tästä. Ilmoituksen jättäminen on ilmaista. Toteutuneista vuokrauksista veloitetaan 10-15% komissio.
Voit hallinnoida varauksia ja sopia vuokrauksen yksityiskohdista suoraan palvelun työpöydän kautta. Lisää vinkkejä varauksien hallintaan löydät tästä. Asiakaspalvelumme on tukena mahdollisissa ongelmatilanteissa. Myös Usein kysyttyä-sivulta löydät vastauksia.